زمین لرزه دوگانه در هرمزگان، احتمال سونامی در این منطقه کم است

به گزارش ابزار ایرانی، ایرج روحی در مصاحبه با خبرنگاران در مورد زلزله 6.4 ریشتری لافت در هرمزگان که در ساعت 15 و 36 دقیقه امروز بعدازظهر به وقوع پیوست گفت: امروز دو زلزله به فاصله زمانی 15:37:4 به بزرگی 6.4 و دومین زمین لرزه 15:38:38 به بزرگی 6.3ریشتر رخ داد. این زمین لرزه به اصلاح زمین شناسان دوگانه است.

زمین لرزه دوگانه در هرمزگان، احتمال سونامی در این منطقه کم است

رئیس پایگاه اطلاعات لرزه ای مرکز لرزه نگاری کشوری مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران در پاسخ به این سوال که این دو زلزله از کدام گسل نشات گرفته است، بیان کرد: این دو زلزله نزدیک به گسل زاگرس بلند بوده است و احتمال می رود که زمین لرزه اصلی در این استان بوده است.

به گفته روحی، بعد از این زمین لرزه هم یک پس لرزه 4ریشتری در ساعت 16 و 22 دقیقه و 38 ثانیه و پس لرزه 3 و 9 ریشتری در ساعت 16 و 43 دقیقه و 15 ثانیه به وقوع پیوسته است.

رئیس پایگاه اطلاعات لرزه ای مرکز لرزه نگاری کشوری مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران گفت: سابقه ای ندارد که در این منطقه سونامی رخ دهد و احتمال اینکه در این منطقه سونامی رخ دهد کم است.

وی اضافه کرد: اگر این زمین لرزه در دریای عمان بود احتمال سونامی وجود داشت.

به گزارش ابزار ایرانی، زمین لرزه 6.4 ریشتری لافت هرمزگان در ساعت 15 و 36 دقیقه بعدازظهر یکشنبه در بیشتر منطقه ها استان کرمان احساس شد. عمق کانون این زمین لرزه در 18 کیلومتری از سطح زمین بوده است. مردم کرمان در اثر وقوع این زمین لرزه دچار هراس شده و به خیابان ها آمده اند. این زمین لرزه در منطقه ها جنوبی کرمان بیشتر احساس شد. تا به امروز گزارشی مبنی بر خسارات احتمالی این زمین لرزه در استان کرمان دریافت نشده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "زمین لرزه دوگانه در هرمزگان، احتمال سونامی در این منطقه کم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمین لرزه دوگانه در هرمزگان، احتمال سونامی در این منطقه کم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید