در شرق و غرب تهران انیمیشن ببینید

به گزارش ابزار ایرانی، خلاصه قصه 5 اثر پویانمایی شاخص که در بخش بین الملل نهمین جشنواره پویانمایی تهران شرکت می کنند، از سوی دبیرخانه جشنواره ارایه شده است.

در شرق و غرب تهران انیمیشن ببینید

خرگوش و گوزن (Rabbit and Deer) محصول سال 2013 از کشور مجارستان به کارگردانی پیتر واچ است. این اثر پویانی تا به امروز 70 جایزه از جشنواره های مختلف از قبیل بهترین پویانمایی آکادمی اوارد، جایزه انیفست چک، جایزه ویژه هیأت داوران جشنواره انسی، جایزه ویژه جشنواره کن و... را به دست آورده است. داستان این پویانمایی درباره گوزن و خرگوشی است که با شادی و دوستی با هم زندگی می کنند تا این که دوستی آن ها با دل مشغولی جدید گوزن مورد آزمایش قرار می گیرد.

باد (Wind) نام پویانمایی دیگری محصول هامبورگ آلمان در سال 2013 است که کارگردانی آن را رابرت لوبل به عهده دارد. این پویانمایی تا به حال 55 جایزه از جشنواره های مختلف از قبیل جایزه ویژه جشنواره درسدن، جایزه اول فیلم های دانشجویی اروپا در هلند، جایزه منتخب بینندگان و هیأت داوران از جشنواره کروک روسیه و... به دست آورده است. داستان این پویانمایی کوتاه درباره زندگی روزمره اهالی یک شهر بادخیز است که یاد گرفته اند چگونه با مسائل موجود کنار بیایند و...

در ادامه این فهرست، فیلم سگ (Canis) محصول سال 2013 از کشور اسپانیا و به کارگردانی مارک ریبا و آنا سلاناس دیده می شود. این پویانمایی کوتاه تا به امروز 30 جایزه از جشنواره هایی از قبیل انیماسیروس یونان و استاپ تریک اسلووانی به دست آورده است. داستان این پویانمایی کوتاه درباره خانه ای است که یک پسر و پیرمرد در آن هستند و از طریق گروهی از سگ ها محاصره می شود.

سروصدای دنیا (Noise of the world) از کشور اسپانیا و محصول سال 2013 به کارگردانی ریوبو کوک در ادامه آثار برگزیده به چشم می خورد. این اثر پویانمایی حدود 24 جایزه از جشنواره های خارجی دریافت کرده که شامل بهترین فیلم در جشنواره ونیف، اولین و دومین جایزه فیلم کوتاه مادرید، بهترین فیلم کوتاه اسپانیا در جشنواره انیمایو 2013 و... می شود. در خلاصه قصه این پویانمایی آمده است که هکتور یک آهنگساز است که از یک بیماری جدی رنج می برد. او حس شنوایی حساسی دارد و می تواند هر سروصدایی را در دنیا و اطرافش که ثابت و عذاب آور هستند، بشنود.

در سرانجام این فهرست، شال گردن گمشده (The Missing Scarf) محصول سال 2013 از کشور ایرلند به کارگردانی دافی این دیده می شود. 19 جایزه محصول شرکت این پویانمایی در جشنواره های خارجی است که یکی از آن جوایز شامل جایزه اول جشنواره تورنتو در سال 2014 می شود. این پویانمایی کوتاه ترس های معمول زندگی را بررسی می کند، ترس از ناشناخته ها، از شکست، طرد شدن و در نهایت ترس از مرگ.

نمایش آثار پویانمایی مناسب بچه ها در شرق و غرب تهران

در جشنواره امسال، دو سالن مرکز فرهنگی هنری کانون در شرق و غرب تهران برای مخاطبان کودک و نوجوان پیش بینی شده است.

آثاری که در سالن های تعیین شده نمایش داده می شود، منتخبی از فیلم های مناسب این رده است. بیشتر این آثار بی کلام و دارای شاخصه های فیلم کودک هستند، ضمن این که کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان توجه ویژه ای برای بالا بردن سطح سلایق بچه ها از طریق تماشای آثار پویانمایی دارد.

این آثار در دو سانس و در هر سانس حدود هشت عنوان به نمایش گذاشته می شود. این فیلم ها منتخبی از آثار خارجی است که بسیاری از آن ها در بخش کودک و نوجوان جشنواره شرکت کرده اند و امتیاز بالایی گرفته اند.

سالن های تعیین شده برای نمایش آثار پویانمایی مختص بچه ها در شرق تهران، مرکز فرهنگی هنری شماره 30 به نشانی تهرانپارس، بالاتر از فلکه سوم، نبش 210 شرقی، مجتمع فرهنگی هنری آفرین و در غرب تهران، مرکز شماره 40 به نشانی خیابان کاشانی، بعد از پمپ بنزین بلوار اباذر، نرسیده به خیابان پیامبر، پارک میعاد، است.

نهمین جشنواره بین المللی پویانمایی تهران از 17 تا 21 اسفند در دو سالن مرکز آفرینش های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان و پنج سالن دیگر پذیرای شرکت کنندگان است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "در شرق و غرب تهران انیمیشن ببینید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در شرق و غرب تهران انیمیشن ببینید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید