درمان خانگی سینوزیت با سرکه سیب

به گزارش ابزار ایرانی، طول درمان سرماخوردگی 3 تا 10 روز است، ولی عفونت سینوسی بیش از دوهفته با شما خواهد بود؛ و نکته مهم تر اینکه عامل سرماخوردی ویروس است و عامل عفونت یک نوع باکتری.

درمان خانگی سینوزیت با سرکه سیب

ابزار ایرانی | عفونت سینوسی و سرماخوردگی نشانه های مشابهی دارند و اغلب اوقات افراد فرق بین این دو را متوجه نمی شوند. این مهم است که بدانید به کدام یک از این دو مبتلا شدید چرا که راه درمان هرکدام فرق دارد. گاهی ممکن است علائم سرماخوردگی را در خود ببینید، ولی واقعا سرما نخورده باشید و سینوس های شما عفونت نموده باشد.

در هر صورت ناراحتی های تنفسی خیلی آزار دهنده است. اینکه نتوانید درست نفس بکشید فعالیت های روزانه شما را تحت تأثیر قرار می دهد حالا اگر این مورد با تب، سردرد، آبریزش بینی همراه باشد حال عمومی شما بسیار بدتر خواهد بود.

اگر علائم بالا را داشتید برترین ماده ای که می توانید برای درمان آن بهره ببرید سرکه سیب است البته سرکه سیب خانگی و نه صنعتی و کارخانه ای.

اما نکته مهم این است که عملکرد سرکه سیب چگونه باعث بهبود عفونت های سینوسی می گردد؟برای این کار اول بهتر است تفاوت های آن را با سرماخوردگی بدانید:

عفونت سینوسی چیست؟

عفونت سینوسی که بیشتر به عنوان سینوزیت و یا رینو سینوزیت شناخته می گردد التهاب غشا های مخاطی سیونس های پارانازال است که ممکن است چند روز طول بکشد، اما اگر بیش از چند هفته طول کشید باید حتما به پزشک مراجعه گردد.

این عفونت علل مختلفی دارد ازجمله انحراف بینی، اختلال در ساختار توربینی (در بینی ساختاری وجود دارد به نام توربین که از ورود ذرات معلق به بینی جلوگیری می نماید) بینی، سیگار کشیدن، آلرژی و عفونت های باکتریایی.

یادتان باشد، عفونت های سینوسی با سردرد اشتباه گرفته می گردد در حالی که مشکل سینوس پیچیده تر از این حرف هاست.

10 روغن شناخته شده علمی برای عفونت های سینوسی

سرما خوردگی معمولی و سینوزیت

در سرماخوردگی و عفونت های سینوسی آبریزش بینی، تب، سردرد و گرفتی بینی شایع و معمول است. اما عفونت سینوزیت از سرماخوردگی کمی متفاوت تر است. اول از همه اگر در تشخیص این دو سردرگم شدید به رنگ ترشحات بینی خود توجه کنید.

اگر سرما خورده باشید ترشح سفید و قطره قطره است. اما اگر سینوزیت شما عفونت نموده باشد ترشحات زرد رنگ و غلیظ است.دوم اینکه طول درمان سرماخوردگی 3 تا 10 روز است، ولی عفونت سینوسی بیش از دوهفته با شما خواهد بود؛ و نکته مهم تر اینکه عامل سرماخوردی ویروس است و عامل عفونت یک نوع باکتری.

سرکه سیب و درمان سینوزیت

حال که تفاوت سرماخوردگی و عفونت سینوسی معین شد به اصل موضوع این مقاله می پردازیم که سرک سیب چگونه باعث درمان عفونت می گردد؟ سرکه سیب خواص بسیاری دارد از درمان رفلکس معده گرفته تا براق شدن مو های سر. می توانید باور کنید یا نه، اما سرکه سیب درمان قطعی عفونت سینوس هاست.

اما چگونه؟

- حفره های سینوسی را باز می نماید

- محیط را اسیدی می نماید پس باکتری ها نمی توانند رشد نمایند

- ماده مخاطی درون بینی را رقیق می نماید

- سیستم ایمنی بدن را تقویت می نماید

چند درمان خانگی عفونت سینوسی با سرکه سیب

چندین راه برای درمان عفونت های سینوسی با سرکه سیب وجود دارد که بسیار آسان است و در خانه هم می گردد انجام داد:

1-محلول آب و سرکه

برای این کار یک لیوان آب با دوقاش سرکه لازم داریم. اول باید آب را مقداری گرم کنیم (حواستان باشد ولرم شدن کافی است. نباید آب به جوش بیاید.) بعد دو قاشق سرکه سیب را اضافه و مخلوط می کنیم تا رقیق گردد.

سپس با یک گاز استریل یا پنبه بینی خود را تمیز کنید. دقت کنید کاملا تمیز گردد. بعد از آن داخل بینی خود را با محلولی که آماده نموده اید به خوبی بشویید. با این کار از رشد باکتری ها جلوگیری می کنید.

2- بخور سرکه سیب

½ فنجان آب را با ½ فنجان سرکه سیب مخلوط کنید، سپس این مخلوط را درون ظرفی بریزید و حرارت دهید تا قبل از اینکه به نقطه جوش برسد. آن را از روی حرارت بردارید و چند ثانیه صبر کنید. بعد صورت خود را بالای ظرف قرار دهید البته خیلی نزدیک نکنید که صورتتان بسوزد. در حدی که بخار به بینی شما برسد کافی است. برای اینکه بهتر نتیجه بگیرید زمان بخور دادن یک حوله یا دستمال را روی سر خود بیندازید تا بهتر و بیشتر بخار را تنفس کنید.

این روش را در 2 تا 3 بار در روز تکرار کنید تا باکتری ها کامل از بین بروند و مجرای تنفسیتان تمیز گردد.

3- شربت سرکه سیب

¼ فنجان سرکه سیب قرمز، نصف قاشق چایخوری پودر زنجبیل و فلفل، آب لیموی تازه (نصف لیمو کافی است) و سه قاشق غذاخوری عسل برای تهیه این شربت احتیاج داریم. سرکه سیب و آبلیمو را مخلوط کنید و روی حرارت بگذارید. زمانی که به جوش آمد شعله را خاموش کنید زنجبیل و فلفل و عسل را اضافه کنید. خوب مخلوط کنید و در شیشه بریزید.

خوردن دوقاشق غذا خوری از این شربت باعث کاهش التهاب های سینوسی می گردد و تنفس را برای شما راحت می نماید و عفونت را از بین می برد.

حرف آخر

با هریک از این درمان های خانگی عفونت سینوس ها کاهش می یابد و در بعضی موارد به کلی درمان می گردد. اما اگر در هر شرایطی حال عمومیتان بهتر نشد حتما با پزشک مشورت کنید. یادتان باشد برای جلوگیری از عوارض طولانی مدت عفونت ها برترین درمان، پیگیری به موقع و سریع است.

منبع: steptohealth

ترجمه: ابزار ایرانی

منبع: فرادید

به "درمان خانگی سینوزیت با سرکه سیب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درمان خانگی سینوزیت با سرکه سیب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید