حل مسائل مناطق محروم خوزستان در اولویت برنامه هفتم توسعه خواهد بود

به گزارش ابزار ایرانی، رئیس مجلس گفت: اعتبارات باید به درستی و با دقت هزینه شود از این رو تلاش می کنیم با کمک نمایندگان خوزستان در سال آینده و در راستای تدوین برنامه هفتم توسعه، حل مسائل مناطق محروم را در اولویت قرار دهیم.

حل مسائل مناطق محروم خوزستان در اولویت برنامه هفتم توسعه خواهد بود

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری ابزار ایرانی، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامیدر ادامه نظارت میدانی بر حوزه های انتخابیه نمایندگان خوزستان به منطقه ایذه سفر کرد و ضمن حضور در جمع مردم روستای کم برخوردار سادات حسینی، گفت: از نخستین روز حضور در مجلس یازدهم به مردم قول دادیم که راه امام راحل (ره)، رهبر معظم انقلاب و شهیدان را سرلوحه امور قرار دهیم.

رئیس قوه مقننه شرح داد: امام خمینی (ره) فرمودند یک تار موی کوخ نشینان را به همه کاخ نشینان نمی دهم؛ در واقع انقلاب اسلامی برای مستضعفان و محرومان است زیرا آن ها در این راه مجاهدت کردند و در میدان جنگ با دشمنان شهید و جانباز شده اند.

قالیباف اضافه نمود: بر این اساس نمایندگی همه مردم به ویژه محرومان را وظیفه خود می دانیم لذا اولین نظارت میدانی را از استان خوزستان آغاز کردیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: وقتی عنوان می کنیم که به مردم خوزستان مدیون هستیم، تعارف نداریم. پیش از حضور در مجلس نیز بارها به خوزستان سفر کردم، امکانات فراوانی در این استان وجود دارد اما شاهد محرومیت های متعددی هستیم. به عنوان مثال 6 میلیارد مترمکعب آب در سد نزدیک روستای سادات حسینی وجود دارد اما مردم روستا تشنه لب هستند و چنین مسائلی در اقصی نقاط استان به چشم می خورد.

قالیباف یادآور شد: احداث سد کار خوبی بود اما برخی جاده های قدیمی مربوط به روستاها که زیر آب رفته اند باید احیا شوند، نمی توان بعد از گذر زمان همچنان شاهد مسائل برطرف نشده بود.

رئیس قوه مقننه شرح داد: در سفر به استان خوزستان به روستاهای محروم این سرزمین در مرز استان کهکیلویه و بویراحمد رفتیم تا به وظیفه نظارتی خود عمل کرده باشیم و به بررسی اجرای قانون بپردازیم. وی تأکید کرد: اعتبارات باید به درستی و با دقت هزینه شود از این رو تلاش می کنیم با کمک نمایندگان استان در سال آینده و در راستای تدوین برنامه هفتم توسعه، حل مسائل مناطق محروم را در اولویت قرار دهیم.

قالیباف با اشاره به درد دل های جوانان روستای سادات حسینی ایذه، گفت: جوانان منطقه عنوان کردند که نیازی ندارند کسی به آن ها پول بدهد، زیرا تحصیل کرده اند و دارای تخصص هستند و فقط نیاز به شغل دارند، این حرف و مطالبه درستی است و براین اساس سفرها و پیگیری های بعدی برای نظارت میدانی فعال خواهد شد تا در یک سال آینده شاهد بهبود شرایط باشیم. وی تأکید کرد: من نمی گویم در یک سال آینده همه مسائل حل می شود اما سال بعد باید شرایط نسبت به اکنون تغییر کرده باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به هجمه ها و فشارهای دشمنان خصوصاً آمریکایی ها، اظهار کرد: همه فشارها و دسیسه های دشمنان برای پشیمان کردن مردم از انقلاب است اما در همین شرایط سخت با کمک مردم و روحیه و کار جهادی مسائل را حل می کنیم و دشمن ناامید خواهد شد.

گلایه اهالی روستای سادات حسینی در دیدار با رئیس مجلس از کمبود آب شرب و کشاورزی

بر اساس این گزارش، یکی از اهالی روستای سادات حسینی در گفت وگو با رئیس مجلس از کمبود آب شرب و کشاورزی و پاسخگویی نامناسب مسئولان انتقاد کرد و گفت: متأسفانه منطقه دهدز از خدمات برق رسانی پایدار برخوردار نیست.

وی اضافه نمود: متأسفانه پس از آبگیری کارون 3، زیرساخت ها دچار مشکل شدند و هنوز هم بازسازی نشده است. جاده های روستایی نیز شرایط نامناسبی دارند که سبب بروز آسیب های متعددی برای خانواده ها شده است.

4129/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "حل مسائل مناطق محروم خوزستان در اولویت برنامه هفتم توسعه خواهد بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حل مسائل مناطق محروم خوزستان در اولویت برنامه هفتم توسعه خواهد بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید