جزئیات راه اندازی رشته محیط بانی در هنرستان های کار دانش

به گزارش ابزار ایرانی، تهران (پانا) - معاون مرکز آموزش و تربیت محیط بانی سازمان محیط زیست می گوید در راستای ارتقای فرهنگ آموزش محیط زیست، دیپلم محیط بانی در هنرستان های کا ردانش در مهرماه راه اندازی می شود.

جزئیات راه اندازی رشته محیط بانی در هنرستان های کار دانش

محمدرضا رمضانی در گفت وگو با پانا اظهار کرد: جذب دانش آموز در شاخه کار دانش و در رشته محیط بانی در دستور کار است و به صورت پایلوت در دو استان خوزستان و فارس انجام می شود و سپس در سایر استان ها نیز راه اندازی خواهد شد.

به گفته وی، با صدور مدرک دیپلم برای فارغ التحصیلان رشته محیط بانی این افراد آموزش دیده در اولویت استخدام حفاظت محیط زیست قرار خواهند گرفت.

رمضانی شرح داد: راه اندازی رشته محیط بانی در مقطع دیپلم و شاخه کار دانش یکی از این اقدامات است که ظرفیتی را برای تقویت توان نیروی انسانی سازمان محیط زیست با همکاری وزارت آموزش و پرورش فراهم می کند و امیدواریم تفاهمنامه میان سازمان محیط زیست و وزارت آموزش و پرورش به زودی امضا شود.

معاون مرکز آموزش و تربیت محیط بانی معاونت آموزش و مشارکت مردمی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: همچنین در راستای ارتقای سواد محیط زیستی، در مقطع متوسطه دوم در سال های گذشته کارهای ارزشمندی اجرا شده است و اکنون درس انسان و محیط زیست در کلاس یازدهم وارد آموزش رسمی شده و سازمان حفاظت محیط زیست به طور جدی، پشتیبان توسعه این درس است. سایر مقاطع تحصیلی نیز جزو برنامه توسعه سواد محیط زیستی در آموزش رسمی کشور هستند.

منبع: خبرگزاری پانا

به "جزئیات راه اندازی رشته محیط بانی در هنرستان های کار دانش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات راه اندازی رشته محیط بانی در هنرستان های کار دانش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید