تنبیه بدنی دانش آموز در آستارا و احضار دبیر دبیرستان

به گزارش ابزار ایرانی، مدیر آموزش و پرورش آستارا گفت: پرونده دبیر دبیرستان دوره اول سنایی روستای سیبلی که دانش آموزی را تنبیه بدنی نموده بود، جهت رسیدگی و صدور حکم، به هیئت تخلفات آموزش و پرورش استان گیلان ارجاع شد.

تنبیه بدنی دانش آموز در آستارا و احضار دبیر دبیرستان

به گزارش ایرنا از روابط عمومی آموزش و پرورش آستارا، تنبیه بدنی دانش آموز از سوی یکی از دبیران دبیرستان دوره اول مدرسه سنایی سیبلی، ساعت 13 امروز روی داده و فیلم آن در شبکه های اجتماعی منتشر شده است.

سجاد موسوی مدیر آموزش و پرورش آستارا در این رابطه به روابط عمومی این اداره گفته است که معاونین، بازرسی و حراست آموزش و پرورش، بلافاصله پس از اطلاع از حادثه با حضور در محل نسبت به آنالیز موضوع اقدام کردند.

به گفته وی تنبیه بدنی دانش آموز در جریان درگیری 2 دانش آموز در کلاس درس و هنگام تدریس دبیر مربوطه اجرا شده و یکی از دانش آموزان به صورت مخفیانه نسبت به فیلم برداری و انتشار آن در فضای مجازی اقدام نموده است.

وی با بیان اینکه طبق آنالیز های اجرا شده، پس از درگیری 2 دانش آموز با یکدیگر، موضوع با وساطت مدیر مدرسه و معلم حل و فصل شده بود، اضافه کرد: متأسفانه پس از دقایقی، بار دیگر این دانش آموزان با یکدیگر درگیر شده اند و این امر سبب عصبانیت معلم و تنبیه بدنی یکی از دانش آموزان شده است.

موسوی ادامه داد: طبق آیین نامه اجرایی مدارس، هرگونه تنبیه بدنی دانش آموزان از سوی عوامل اجرایی و آموزشی مدارس ممنوع است و در این رابطه نیز، علاوه بر صدور توصیه نامه برای دبیر خاطی، پرونده او جهت رسیدگی و صدور حکم نهایی به هیئت تخلفات آموزش و پرورش استان گیلان ارجاع داده شد.

مدیر آموزش و پرورش آستارا علاوه بر تأکید به حفظ کرامت انسانی دانش آموزان در مدارس خاطر نشان کرد: حفظ کرامت انسانی ارتباط مستقیم با سلامت روان دانش آموزان دارد و این امر باید از سوی عوامل اجرایی و آموزشی بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

وی علاوه بر عذرخواهی از مردم فهیم شهرستان آستارا گفت: با نظارت مستمر و جدی بازرسان آموزش و پرورش، دیگر شاهد این گونه وقایع ناخوشایند در مدارس نخواهیم بود و از فعالان فضای مجازی نیز انتظار داریم جهت حفظ حرمت خانواده ها از بازنشر فیلم تنبیه دانش آموز در شبکه های اجتماعی خودداری نمایند.

حدود 18 هزار دانش آموز در بیش از 160 مدرسه دولتی و غیردولتی آستارا به مشغول به تحصیل هستند.

شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان، مرز جمهوری آذربایجان و همسایگی استان اردبیل واقع شده است.

منبع: فرارو

به "تنبیه بدنی دانش آموز در آستارا و احضار دبیر دبیرستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تنبیه بدنی دانش آموز در آستارا و احضار دبیر دبیرستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید