الکاظمی: اسامی قربانیان اعتراضات عراق به زودی اعلام می شود

به گزارش ابزار ایرانی، نخست وزیر عراق اظهار داشت که دولت وی گام های بلندی در پرونده قربانیان اعتراضات مردمی برداشته است و اسامی آنها به زودی اعلام خواهد شد.

الکاظمی: اسامی قربانیان اعتراضات عراق به زودی اعلام می شود

به نقل از شفق نیوز، دفتر مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق در بیانیه ای گفت که وی با خانواده توفیق التمیمی، روزنامه نگار عراقی که از سوی افراد مسلح در ماه مارس گذشته ربوده شده است، دیدار کرد.

الکاظمی تاکید کرد که دولت او تمام تلاش خود را برای پیگیری پرونده توفیق التمیمی و پایان دادن به رنج او می کند و دولت همچنین در پیگیری پرونده تمامی ربوده شدگان و فیصله دادن به این پرونده جدی است.

وی ادامه داد، این جرایم، امنیت و ثبات را خدشه دار می کند و بر دستاوردهایی که نیروهای امنیتی در پیگرد تروریسم و تحقق امنیت در سراسر عراق رقم می زنند، تاثیر می گذارد.

الکاظمی گفت: دولت در پیگرد مجرمان و قاتلان و سپردن آنها به دستگاه عدالت از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد.

وی گفت که دولت گام بلندی را در پرونده کشته های تظاهرات ها برداشته است و اسامی کشته ها به زودی اعلام می شود تا حقوق خانواده هایشان ادا شود.

در هنگام تشکیل دولت الکاظمی در مه گذشته، وی کمیته تحقیقاتی را درخصوص خشونت های اجرا شده در حین اعتراضات شکل داد. همچنین دستور به آزادی تمامی تظاهرکنندگان بازداشتی داد.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "الکاظمی: اسامی قربانیان اعتراضات عراق به زودی اعلام می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الکاظمی: اسامی قربانیان اعتراضات عراق به زودی اعلام می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید