4 اشتباه تاثیرگذار در 4 بازی؛ اشتباهات داوری علیه ذوب آهن

به گزارش ابزار ایرانی، تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان در بیستمین دوره لیگ برتر شروعی عجیب داشت و در هر چهار بازی امتیازات مهمی را به دلیل اشتباهات تاثیرگذار داوری از دست داد که در غیر این صورت می توانست در خاتمه هفته چهارم به جای آنکه با 3 امتیاز در رده یازدهم قرار داشته باشد، حداقل 6 امتیازی باشد.

4 اشتباه تاثیرگذار در 4 بازی؛ اشتباهات داوری علیه ذوب آهن

اولین اشتباه تاثیرگذار علیه ذوب آهن در دقیقه 97 ملاقات این تیم مقابل فولاد در هفته اول رخ داد. در حالی که سبزپوشان اصفهانی در آستانه پیروزی در اولین هفته مسابقات قرار داشتند، در آخرین ثانیه های بازی به جای اعلام خطای هند مهاجم فولاد پشت محوطه جریمه، با اعلام ضربه پنالتی به ضرر ذوب آهن بزرگترین تصمیم اشتباه داور صورت گرفت تا شاگردان رحمان رضایی پیروزی خانگی را با این سوت اشتباه با تساوی تعویض نموده و 2 امتیاز حساس را از دست بدهند.

ذوب آهن در هفته دوم میهمان ماشین سازی تبریز بود و قبل از اتمام دقیقه یک، داور در تصمیمی جنجالی مدافع سبزپوشان را اخراج کرد تا آنها بیشتر از 90 دقیقه با یک بازیکن کمتر مقابل ماشین سازی بازی نمایند.

این بازی در نهایت با تساوی یک-یک به سرانجام رسید و این تنها امتیازی است که ماشین سازی در چهار هفته ابتدایی فصل گرفته است. چه بسا در صورت عدم اخراج مدافع ذوب آهن، این ملاقات با نتیجه دیگری به سرانجام می رسید.

با اینکه ذوب آهن در هفته سوم از تصمیمات داوری متضرر نشد، اما جنجالی ترین صحنه این فصل در ملاقات این تیم مقابل پیکان رخ داد. در حالی که بازی با نتیجه مساوی یک-یک پیش می رفت، در آخرین دقایق بازی داور به اشتباه علیه ذوب آهن اعلام ضربه پنالتی کرد که بعد از اعتراض آنها و مشورتی که داور وسط از داور چهارم گرفت، این رای برگشت تا با تجدید نظر داور در رای خود، استثنائاً ذوبی ها در این هفته از داوری ها ضربه نخورند.

شاگردان رحمان رضایی در هفته چهارم هم از داوری ها متضرر شدند. در حالی که ملاقات این تیم مقابل صنعت نفت تا دقیقه 86 با تساوی بدون گل پیش می رفت، در این لحظه داور در صحنه ای کاملاً مشکوک به سود صنعت نفت اعلام پنالتی کرد که کاپیتان باتجربه این تیم طالب ریکانی با استفاده از این ضربه پنالتی سبب شکست خارج از خانه ذوبی ها را فراهم آورد تا این تیم از دریافت حداقل یک امتیاز خارج از خانه محروم گردد.

این آمار نشان می دهد در لیگ بیستم هیچ تیمی در چهار هفته ابتدایی به اندازه ذوب آهن از تصمیمات اشتباه داوران متضرر نشده و اگر جدولی در این خصوص تهیه گردد، ذوبی ها صدرنشین جدول اشتباهات تاثیرگذار داوران خواهند بود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "4 اشتباه تاثیرگذار در 4 بازی؛ اشتباهات داوری علیه ذوب آهن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "4 اشتباه تاثیرگذار در 4 بازی؛ اشتباهات داوری علیه ذوب آهن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید