طواف کعبه از سر گرفته شد

به گزارش ابزار ایرانی، عربستان که در پی شیوع ویروس کرونا، با ایجاد دیوار حائل در اطراف کعبه، طرح قرنطینه 14روزه را در مسجدالحرام به اجرا گذاشته، محدودیت طواف خانه خدا را برداشت.

طواف کعبه از سر گرفته شد

به گزارش ابزار ایرانی، دیوارهای حائل در اطراف کعبه به ارتفاع تقریبی دو متر، با هدف کنترل شیوع ویروس کرونا و جلوگیری از اجتماع و تماس زائران با پرده کعبه و حجرالاسود ایجاد شده است؛ حجرالاسود سنگی است سیاه رنگ که بر دیوار پایه کعبه نصب شده و بعضی مسلمانان بنا بر روایات و اعتقادات، این سنگ را مقدس می دانند و در حین انجام اعمال عمره و حج، آن را لمس می نمایند.

دولت سعودی که همزمان با همه گیری ویروس کرونا، مراسم عمره را متوقف و از ورود زائران بعضی کشورها برای شرکت در این مراسم ممانعت نموده است، از پنجشنبه گذشته محدودیت هایی را در ورود به مسجدالحرام، اعمال و بخش قدیمی مسجد پیامبر (ص) و قبرستان بقیع در شهر مدینه را تعطیل کرد. گفته شده است خلوت کردن محیط مسجدالحرام و مسجد النبی از اجتماع زائران، اقدامی بی سابقه بوده است.

روز آدینه مسجدالحرام درحالی خلوت ترین اوقات را تجربه کرد که نماز جماعت بیرون از آن و در شبستان مسجد برپا شد.

تصاویر تازه ای از مسجدالحرام منتشر شده که نشان می دهد محدودیت ورود زائران برای طواف کعبه از روز شنبه برداشته شده است و زائران درحالی که اطراف کعبه، دیوارهایی حائل شده است، مشغول عبادت هستند. بعضی منابع خبری از سرگیری طواف را با وجود طرح قرنطینه کعبه، موقتی دانسته اند.

عربستان به غیر از اقداماتی که برای ضدعفونی محیط مساجد انجام می دهد و محدودیت هایی که برای تردد زائران در بعضی بخش ها برقرار نموده، تا کنون اعلام ننموده چه کنترل ها و تدابیر بهداشتی را در زمان اجتماع زائران به اجرا گذاشته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "طواف کعبه از سر گرفته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طواف کعبه از سر گرفته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید