سومین مرکز نوآوری شهر هوشمند در تهران افتتاح می گردد

به گزارش ابزار ایرانی به نقل از سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، علی یقطین، رئیس مدبیرخانه تهران هوشمند، با اعلام این خبر گفت: با همکاری سازمان فاوای شهرداری تهران و شهرداری منطقه 10 و یک شتاب دهنده، سومین مرکز نوآوری و فناوری شهر هوشمند افتتاح می گردد.

سومین مرکز نوآوری شهر هوشمند در تهران افتتاح می گردد

وی گفت: مراکز نوآوری با هدف توسعه اهداف برنامه تهران هوشمند و حمایت از شرکت های دانش بنیان و نوپا و گروه های استارت آپی فعال در حوزه خدمات شهروندی و شهر هوشمند و در جهت استفاده از ظرفیت های این بخش از زیست بوم نوآوری برای برطرف معضلات شهری به بهره برداری رسیده اند.

یقطین ادامه داد: مرکز نوآوری و فناوری شهر هوشمند منطقه 10 در فضایی به وسعت تقریبی 300 متر مربع، دارای امکاناتی از جمله اتاق کار ویژه شرکت ها، میز کار برای فعالیت های اشتراکی و فضای کاری ویژه استارت آپ ها است. اینترنت و استفاده از مشاوره ها و آموزش های تخصصی هم به صورت رایگان در اختیار فعالان این حوزه قرار می گیرد.

وی اضافه نمود: تا کنون حدود 10 شرکت و 22 تیم استارت آپی در این مرکز مستقر شده اند که در آینده و پس از افتتاح، میزبان گروه های بیشتری خواهد بود.

یقطین گفت: مرکز نوآوری و فناوری شهر هوشمند منطقه 10 در حوالی خیابان قزوین واقع شده و با حمایت کامل شهرداری این منطقه، از جمله اختصاص ساختمانی ویژه برای تاسیس این مرکز و با هدف پشتیبانی و تقویت زیست بوم نوآوری شهری در جهت برطرف بعضی چالش های این منطقه به بهره برداری رسیده است.

رئیس دبیرخانه تهران هوشمند اضافه نمود: این مرکز، سومین مرکزی است که در همکاری سازمان فاوای شهرداری تهران با سایر بخش های شهرداری و دانشگاه ها و شتاب دهنده ها شروع به کار می نماید. پیش از این، مراکز نوآوری منطقه 9 و 4 با همکاری دانشگاه های صنعتی شریف و علم و صنعت فعالیت خود را شروع نموده بودند.

به گفته وی، در آینده ای نزدیک نیز تاسیس مراکز نوآوری شهری توسعه خواهد یافت و بدین ترتیب با حمایت از کسب و کارهای نوآور و نوپا در هر مرکز، رویکرد ویژه ای برای حرکت هدفمندتر به سمت تهران هوشمند شکل خواهد گرفت و با اتصال شهرداری و حوزه نوآوری شهری می توان برای برطرف نیازهای فناورانه شهرداری و شهر اقدامات موثرتری انجام داد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "سومین مرکز نوآوری شهر هوشمند در تهران افتتاح می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سومین مرکز نوآوری شهر هوشمند در تهران افتتاح می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید