(تصاویر) خسرو سینایی در کنار محمدعلی کشاورز آرام گرفت

به گزارش ابزار ایرانی، پیکر مرحوم خسرو سینایی در کنار مزار محمدعلی کشاورز به خاک سپرده شد.

(تصاویر) خسرو سینایی در کنار محمدعلی کشاورز آرام گرفت

به گزارش ایسنا، کمتر از دو ماه از به خاک سپاری یکی از بازیگران قدیمی ایران در قطعه هنرمندان نمی گذرد که امروز یکی از کارگردان های سرشناس سینما در کنار او آرام گرفت.

خسرو سینایی که روز گذشته، 11 مردادماه بر اثر عفونت ریه و ابتلاء به کرونا در بیمارستان درگذشت، امروز یکشنبه، 12 مرداد در قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) در کنار مزار زنده یاد محمد علی کشاورز و با حضور محدود اعضای خانواده و دوست به خاک سپرده شد.

سینایی حدود یک ماه قبل برای یک عمل جراحی در بیمارستان بیستری بود و بعد از مدتی مرخص شد، اما از هفته قبل به دلیل مبتلا شدن به کرونا با حال وخیم در بیمارستان بستری بود و خاتمه از جهان رفت.

این مستند ساز و کارگردان سینما متولد سال 1319 است که فیلسازی خود را از سال 1346 شروع کرد. او سال 62 مستند مرثیه گمشده با روایت مهاجرت هزاران لهستانی به ایران را ساخت که جایزه ای از رییس جمهور کشور لهستان هم گرفت. یکی از مطرح ترین فیلم های سینمایی این کارگردان عروس آتش بود که ساال 78 ساخته شد و سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه را در جشنواره فیلم فجر دریافت کرد.

یکی از آخرین مستند های خسرو سینایی جزیره رنگین بود که سال 93 با موضوع جزیره هرمز و خاک های رنگی این منطقه ساخته شد. او این فیلم را یک اثر توریستی نمی دانست بلکه معتقد بود این فیلم یک پیشنهاد است که می تواند تلنگر های ظریفی به اذهان بزند تا بدانیم مملکت زیبایی داریم و خوب است آن را بشناسیم تا همه چیز فقط در تهران متمرکز نباشد.

کویر خون، مثل یک قصه، تبادل نظر با سایه و هیولای درون از دیگر آثار این فیلمساز هستند.

منبع: فرارو

به "(تصاویر) خسرو سینایی در کنار محمدعلی کشاورز آرام گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "(تصاویر) خسرو سینایی در کنار محمدعلی کشاورز آرام گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید