اتوبوس حامل 14 بیمار مبتلا به کرونا شناسایی شد

به گزارش ابزار ایرانی، فرماندار گناباد گفت: عده ای از شهروندان که تحت عنوان اردوی آموزشی به شمال سفر کرده بودند هنگام برگشت و ورود به شهرستان، بنا بر حساسیت های موجود نسبت به شیوع کرونا، از تمامی مسافران تست کرونا گرفته شد که متاسفانه تست 14 نفر آن ها مثبت اعلام شد.

اتوبوس حامل 14 بیمار مبتلا به کرونا شناسایی شد

حامد قربانی در گفت وگو با ایسنا مطرح نمود: تعدادی از شهروندان هفته گذشته تحت عنوان اردوی آموزشی راهی شمال بودند که تمامی مجوزهای این اردو بررسی شد و با توجه به اینکه از طرف سازمان صنعت و معدن و تجارت استان مجوز داشتند و سفر هم با وسیله نقلیه عمومی بود و پروتکل های بهداشتی رعایت شده بود در آن مقطع نتوانستیم از این اردو جلوگیری کنیم.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه شرایط شهرستان گناباد همچنان پر خطر است نسبت به بیماری و هر نوع انتقال بیماری به شهرستان حساس هستیم که به همین جهت به محض اطلاع از برگشت این شهروندان از اردو تدابیر لازم اندیشیده شد و با حمایت های دستگاه قضایی و دادستان، به اجبار از تمامی سرنشینان اتوبوس تست کرونا گرفته شد که از 23 نفر سرنشین، تست 14 نفر مثبت اعلام شد.

وی تأکید کرد: با اقدام به موقع مسئولان شهرستان، تمامی افرادی که تست آن ها مثبت بود شناسایی و قرنطینه شدند تا از انتقال بیشتر بیماری جلوگیری شود.

قربانی شرح داد: این مورد تجربه تلخی بود و با وجود اینکه پروتکل های بهداشتی رعایت شده بود اما همان راستا رفت و برگشت باعث شد که بیشتر سرنشینان به ویروس آلوده شوند بنا بر این شهروندان باید این مورد را به عنوان یک نمونه شاهد در نظر بگیرند و توجه داشته باشند که این سفرها حتی با رعایت پروتکل های بهداشتی، چقدر می تواند خطرآفرین باشند و در حال حاضر تا جایی که امکان دارد از سفرهای گروهی و دسته جمعی خودداری کنند.

قربانی یادآور شد: در حال حاضر شرایط شهرستان به لحاظ شیوع کرونا همچنان در خطر است و محدودیت ها به قوت خود باقی است و ممنوعیت تردد از ساعت 21 تا 4 صبح نیز مجددا برقرار شده و با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.

منبع: فرارو

به "اتوبوس حامل 14 بیمار مبتلا به کرونا شناسایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتوبوس حامل 14 بیمار مبتلا به کرونا شناسایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید