آمار مرگ سیاه پوستان مبتلا به کرونا در آمریکا بیش از دو برابر سفیدپوستان است

به گزارش ابزار ایرانی، یک شبکه خبری آمریکا در گزارشی با آنالیز آمار مرگ و میر مبتلایان به کرونا در این کشور اطلاع داد که سیاهپوستان در آمریکا 2.4 برابر بیش از سفیدپوستان به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست می دهند.

آمار مرگ سیاه پوستان مبتلا به کرونا در آمریکا بیش از دو برابر سفیدپوستان است

به گزارش گروه بین الملل ابزار ایرانی، آمار مرگ و میر شهروندان آمریکایی به دلیل ابتلا به ویروس کرونا همچنان در حال افزایش است.

شبکه خبری سی ان ان در گزارشی با اشاره به میزان مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا اطلاع داد که نرخ مرگ و میر مبتلایان به کرونا در میان سیاه پوستان آمریکایی 2.4 برابر سفیدپوستان است.

همچنین نرخ مرگ و میر مبتلایان به کرونا در میان بومیان آمریکایی و لاتین تبار ها نیز 1.5 برابر سفیدپوستان در آمریکا است.

در ایالت میشیگان 40 درصد مرگ و میر مبتلایان به کرونا را سیاهپوستان تشکیل می دهند. نکته قابل توجه این است که تنها 22 درصد از مبتلایان به کرونا در این ایالت آمریکا سیاهپوست بوده اند.

در ایالت تگزاس نیز 55 درصد از آمار مرگ و میر مبتلایان به کرونا به لاتین تبار ها اختصاص داشته است.

از سوی دیگر، همزمان با هشدار های مکرر مسئولان درمانی مختلف در آمریکا درباره افزایش سریع شمار مبتلایان به ویروس کووید19 در این کشور، شمار ابتلای روزانه در ایالات متحده همچنان رو به افزایش است.

برآورد های وبگاه آماری وُرلداُمتر نشان می دهد طی بیست وچهار ساعت گذشته از تمام ایالت های آمریکا به صورت مجموع، 44،507 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا گزارش شده است.

بر این اساس، طی یک روز گذشته نیز 1،094 آمریکایی بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

بدین ترتیب، شمار کل مبتلایان به ویروس کووید19 در آمریکا به 6،335،244 نفر و تعداد قربانیان بر اثر این بیماری به 191،058 تن افزایش یافت.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "آمار مرگ سیاه پوستان مبتلا به کرونا در آمریکا بیش از دو برابر سفیدپوستان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمار مرگ سیاه پوستان مبتلا به کرونا در آمریکا بیش از دو برابر سفیدپوستان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید